Vetranie

Výmena vzduchu pre udržanie zdravej stavby a prostredia

Výmena vzduchu, ochrana zdravia a kvality vášho obydlia

Každému bytu, alebo rodinnému domu musíte zabezpečiť výmenu vzduchu, aby ste udržali dom v najlepšej kondicií a zároveň aj obyvatelia mali čo najlepšie podmienky. Ako to dosiahnete? Riešením je vetrací systém. Ten zabezpečí potrebnú výmenu vzduchu a reguluje vlhkosť vzduchu v miestnostiach vašej domácnosti. Takýto systém bráni vytvoreniu plesní a stará sa o výmenu použitého vzduchu za čerstvý a prefiltrovaný vzduch.

Vetracie systémy Vitovent tieto nároky na výmenu vzduchu dokážu zabezpečiť, a tak udržiavajú zdravú izbovú klímu, a zároveň odstraňujú zo vzduchu škodliviny a zápach. Ich prednosťou je, že pracujú veľmi úsporne. Naša spoločnosť zabezpečuje návrh a inštaláciu vetracích systémov v celom okrese Trnava.

Kvalita vzduchu v miestnosti

V minulosti, keď pojem nízkoenergetická stavba nebola témou dnešných dní, sa vetranie zabezpečovalo prirodzeným vetraním. To v dnešnej dobe nie je možne, a preto je nutné zabezpečiť riadené vetranie.

Na zabezpečenie výmeny vzduchu a tiež regulácie vlhkosti vzduchu v jednotlivých miestnostiach musíme zebezpečiť odsávanie použitého vzduchu z priestorov - kúpeľňa, kuchyňa a WC a tým dochádza tiež k priebežnému vymieňaniu tohto vzduchu za vzduch z obývačky, detskej izby či spální. V bežnom rodinnom dome prichádza k odovzdávaniu až 15 litrov vody (teda vlhkosti) do okolitého vzduchu a prostredia.

Decentrálne vetracie zariadenia

Tento systém možno montovať do jednotlivých miestností. Aby ste tento spôsob mohli využívať musíte mať:
1. stenový prestup (otvor cez obvodovú stenu danej miestnosti)
2. elektrický prípoj 230 V.

Nemusíte inštalovať vetracie kanály, do jednej miestnoti je možné umiestniť viac takýchto jednotiek. Tieto zariadenia dokážu rekuperovať až 90 percent tepla z odpadového vzduchu.

Centrálne vetranie v novostavbe

Centrálne vetranie obytných priestorov v budove (rodinné domy, komerčné budovy....) sa skladá z vetracieho zariadenia a zo systému rozvodov vzduchu. Rozvody vzduchu možu byť skryté v podlahe, alebo integrované v stene. Vidieteľnú časť tvoria len vzduchové výpuste. Zabezpečenie výmeny vzduchu reguluje centrálna vetracia jednotka.

5 krokov k vášmu vetraniu

je to tak jednoduché a rýchle. Neváhajte a pošlite nám dopyt. Ihneď sa vám budeme venovať. Všetko bude realizované k vašej spokojnosti

DO KAŽDÉHO POČASIA | SME VÁM K DISPOZÍCII